Saulės elektrinių priežiūra yra būtina kaip ir bet kurio kito inžinerinio statinio. Pati saulės elektrinė nereikalauja daug priežiūros, tačiau periodinė patikra yra būtina.

Saulės elektrinės priežiūra

Lietuvoje saulės elektrinės didelės priežiūros nereikalauja, kadangi turime pakankamą kritulių kiekį, kad nešvarumus ir dulkes nuplautų lietus. Žinoma yra ir išimčių, jei jūsų namo stogo kampas mažesnis nei 10 laipsnių, per tam tikrą laiką (3-5 metus) susidaro nenusivalantis nešvarumų sluoksnis. Nešvarumai susidaro nuo žiedadulkių ir kitokių dulkių. Pastebėjus tokį sluoksnį nešvarumų rekomenduojame kreiptis į specializuotą įmonę, kuri saugiai nuplaus susikaupusius nešvarumus.

Vis dėl to neturint galimybės kreiptis į specialistus ir norint nusivalyti modulius patiems, išjunkite srovės keitiklį ir automatą skirtą srovės keitikliui. Susikaupusius nešvarumus galite nuvalyti nestipria vandens srove. Atliekant valymo dabus vandens temperatūra turi būti tokia pati kaip ir oro temperatūra, bei naudojantis minkštu valymui skirtu pluoštu. Nenaudokite kietų paviršių saulės modulių valymui. Taip pat nenaudokite automobilių stiklų valiklių, per karšto ar per šalto vandens, cheminių medžiagų ar kietų šluotų. Jokiais būdais valydami nelipkite ir nevaikščiokite saulės modulių paviršiumi, nesiremkite į modulio elemento zoną.

Nematomus mikroįtrūkimus gali sukelti mechaninis mechaninis spaudimas, tokie įtrūkimai turi tiesioginį poveikį tolimesniame saulės jėgainės veikime. Mechaniniai pažeidimai nėra laikomi garantiniais, jiems negalioja standartinės saulės modulių garantinės sąlygos.

Žiemos laikotarpiu daugumos saulės jėgainių įrengtų ant stogo nerekomenduojame valyti nuo sniego. Nuo sniego nuvalius saulės modulius nauda bus minimali. Žiemos metu dienos trumpos, greičiau pradeda tempti, tai tamsiaisiais mėnesiais generacija yra labai maža. Žiemos metu saulės modulių valymas yra gana sudėtingas, moduliai dažnu atveju būna ne tik apsnigę, bet ir apledėję. Tokiu atveju sunku juos nuvalyti, o naudojant šluotas ar grandiklius (šiurkštaus paviršiaus valiklius) didelė tikimybė , kad galite pažeisti modulio antireflekcinę dangą.

Saulės moduliai ir modulių tvirtinimo konstrukcijos yra sertifikuotos atlaikyti virš 200 kg/m2 vėjo apkrovas ir net virš 500 kg/m2 sniego apkrovą. Didelio sniego sluoksnio baimintis nevertėtų ir nereikėtų rizikuoti valant saulės modulius nuo sniego ir ledo. Jeigu saulės jėgainė įrengta ant žemės arba ant stogo kur patekimas yra labai paprastas ir matote, kad saulės moduliai nėra padengti ledu, siūlome modulius nuvalyti minkštą antgalį turinčiu valytuvu.