Saulės elektrinė naudoja saulės šviesą energijai gauti. Kadangi saulės šviesos yra daug ir jos atsinaujina, ją galima panaudoti namų ir verslo patalpų maitinimui. Jei įrengiate saulės elektrinę , gali tekti išleisti iš anksto. Tačiau tai žymiai sumažins jūsų energijos sąnaudas.

Kas yra saulės elektrinė ir kodėl ji svarbi?

Dar svarbiau, kad tai sumažins priklausomybės faktorių. Tai reiškia, kad avariniu atveju galite įjungti savo namus nepasitikėdami elektros tinklu. Elektrai gaminti galite naudoti atsinaujinančią energiją . Pagaminta elektros energija gali būti naudojama vėsinimui, šildymui ir daugeliui kitų tikslų.

Galite naudoti šią švarią alternatyvą neteršdami vandens ir oro. Prie globalinio atšilimo taip pat neprisidėsi. Pagrindinis saulės elektrinės pranašumas yra tai, kad jis sumažins jūsų energijos sąnaudas ir sutaupysite daug energijos.

Kadangi saulės spinduliai yra milžiniški, jums nereikės jokių sunkumų generuodami energiją savo namams. Saulės elektrinės saulės šviesą pavers energija. Todėl jūsų netrukdys elektros energijos tiekimas. Yra įvairių tipų saulės elektrinių.

Saulės elektrinių tipai

Dažniausiai buvo naudojamos dvi pagrindinės technologijos saulės energijai gaminti energijai gaminti. Tai fotovoltinė saulės technologija ir saulės šiluminė technologija. Fotovoltinė technologija saulės šviesą tiesiogiai pavers elektra, o saulės šiluminė technologija užfiksuos saulės šilumą. Sugavus šilumą, ji virsta mechanine energija, o vėliau virsta elektra. Fotovoltinės technologijos metu bus naudojamos puslaidininkinių elementų plokštės, kad būtų galima tiesiogiai gaminti elektrą. Sužinokime daugiau apie šiuos tipus.

Fotovoltinės plokštės yra skirtos elektros prietaisams maitinti. Tačiau saulės kolektoriai yra skirti jūsų namams šildyti. Fotovoltinės galimybės gali pamaitinti daugiau nei šimtus akrų žemės. Jie gali gaminti elektros energiją elektros tinklams.

Saulės fotovoltinė elektrinė

 

Fotovoltinės elektrinės taip pat žinomos kaip PV. Jie saulės šviesą paverčia elektra. Šiam tipui naudojami fotovoltiniai elementai. Šios ląstelės gaminamos naudojant silicio lydinius. Šios plokštės yra įvairių formų. Kai kurios populiarios formos yra kristalinės saulės baterijos ir plonasluoksnės saulės baterijos. Pirmenybė teikiama PV variantams, nes jie leidžia kaupti saulės energiją baterijose. Jis taip pat gali būti įtrauktas į nacionalinį tinklą. PV elektrinėms reikės keitiklių  , kad maitinimas iš nuolatinės srovės būtų paverstas kintamąja.

Kaip minėta pirmiau, PV plokštės dažniausiai gaminamos iš puslaidininkinės medžiagos. Kai saulės šviesos fotonai pateks į medžiagą, susidarys laisvieji elektronai. Laisvieji elektronai tekės per medžiagą, kad sukurtų nuolatinę elektros srovę. Visas procesas žinomas kaip fotoelektrinis efektas. DC bus konvertuojamas į kintamąją srovę naudojant keitiklį ir galiausiai bus tiekiamas į tinklą. PV plokštės skiriasi nuo saulės šiluminių elektrinių. Jie naudoja nuotraukų efektus. Tačiau šiluminėse gamyklose naudojami skysti šilumos pernešimo būdai. PV plokščių privalumas yra tas, kad jos nėra orientuotos į energiją. Vietoj to, jie paverčia fotonus energija.

Saulės šiluminė elektrinė

 

Saulės šiluminės elektrinės surenka saulės šviesą taip, kad galėtų gaminti elektros energiją. Jie skirstomi į tris tipus. Tai linijinės, saulės lėkštelės elektrinės ir parabolinės saulės šiluminės elektrinės. Labiausiai paplitę yra linijiniai kolektoriai arba saulės indai. Šie tipai paprastai susideda iš lygiagrečių eilučių.

Saulės šiluminė elektrinė gamins šilumą iš saulės spindulių. Jis veiks žemesnėje nei 100 °C temperatūroje. Įrenginiai galimi gyvenamosioms ir komercinėms patalpoms. Sukurta šiluma gali būti naudojama įvairiems pramonės poreikiams. CHINT naudoja tinkamas technologijas, kad sukurtų geresnį sprendimą komerciniam ir gyvenamajam naudojimui. Jie naudoja saulės kolektorius. Saulės šilumos kolektoriai sugeria saulės spindulių šilumą ir perduoda šilumą šilumos perdavimo skysčiui, kurį sudaro vanduo, antifrizas ir oras. Skystis bus transportuojamas į šilumai skirtas vietas.