Saulės elektrinės

Saulės elektrinių įrengimas ir montavimas

Ne paslaptis, kad saulės elektrinės pastaruoju metu tapo vienu populiariausiu ir perspektyviausiu sprendimų atsinaujinančių energijos šaltinių rinkoje, prieinamų tiek verslams, tiek ir paprastiems vartotojams. Gamintojai siūlo įvairius saulės modulius, kurie yra ne tik saugūs ir ekologiški, tačiau ir ilgaamžiai bei ilgai išlaikantys savo specifikacijas. Šie moduliai naudoja saulės šviesą, kaip pagrindinį šaltinį energijos gamybai, todėl yra tvari alternatyva iškastiniam kurui, tausojanti aplinką. Tokios elektrinės yra kompatkiškos ir gali būti sumontuotos įvairaus dydžio objektuose, todėl jas galima individualizuoti pagal kiekvieno vartotojo poreikius. Elektrinės produktyvumą visada galima patogiai stebėti per mobiliąją programėlę savo telefone.

Kodėl rinktis saulės energiją?

Neprarasite perteklinės energijos

Pagamintas ir suvartotas elektros energijos kiekis yra apskaitomas skaitiklyje. Perteklinė energija tiekiama į tinklą, iš kurio, prireikus, ją galima atsiimti atgal.

Iki trijų kartų mažesnės sąskaitos

Nuosava saulės elektrinė – tai investicija, kuri su valstybės teikiama APVA parama, atsiperka per 3-5 metus.

Patogu naudoti ir lengva prižiūrėti

Elektrinė yra įrengiama, sumontuojama ir pajungiama greitai, be didelių paruošiamųjų darbų. Elektrinės instaliacija trunka 1-2 darbo dienas.

Ką reikia žinoti, renkantis saulės elektrinę?

Vieta

Labai svarbu tinkamai įvertinti vietą, kurioje planuojama įrengti saulės elektrinę. Efektyviausiai saulės elektrinė veiks, jei ji bus įrengta pietų kryptimi.

Dydis

Įvertinti saulės elektrinės dydį, atsižvelgiant į elektros energijos poreikius bei turimą laisvą erdvę.

Stogo danga

Renkantis saulės modulius taip pat svarbu nepamiršti pasidomėti kokia yra stoga danga ir kokie tvirtinimo elementai bus reikalingi.

Saulės modulių tipas

Galima rinktis polikristalinius arba monokristalinius saulės modulius, pagal jų efektyvumą, kainą bei ilgaamžiškumą.

Saulės modulių galia

Kokios galios saulės modulius pasirinkti, priklausys nuo individualaus saulės elektrinės projekto.

Patikimas rangovas

Įrenginėjant saulės elektrinę svarbu pasirinkti patikimą rangovą, turintį patirties įrengiant saulės elektrines, kad projektas būtų įgyvendintas tinkamai.

Valstybės parama

Planuojant saulės elektrinę svarbu pasidomėti valstybės subsidijomis bei paramomis. Kasmet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti nuosavas saulės elektrines savo namų ūkiuose.

Saulės elektrinės

Sąskaitų mažinimas, užtikrinta finansinė grąža, imunitetas elektros kainų pokyčiams ir tvaresnė aplinka – investicija, kuri nepaliks abejingų.